Jedna hala namiotowa dla bydła – wiele możliwości

Wykonane z odpowiedniego poszycia halowe obory dla krów o stalowej konstrukcji to niepodważalnie atrakcyjna konkurencja dla tradycyjnych, ceglanych obiektów. Coraz częściej można się z nimi spotkać w prężniej rozwijających się gospodarstwach, co tylko i wyłącznie świadczy o ich szerokim zastosowaniu.

Dostosowane pod względem wielkości (szerokość, długości i wysokości) oraz obszycia do potrzeb inwestora mogą sprawdzić się na różnych płaszczyznach.

Odpowiednie warunki zootechniczne

Dostosowana do potrzeb zwierząt obora dla krów to przestrzeń, którą należy zaprojektować zarówno z myślą o ich wygodzie, jak i funkcjonalności.

Dlatego też wiaty dla bydła, na które zdecyduje się inwestor u sprawdzonego producenta, mogą być zarówno uwięziowe, jak i wolnostanowiskowe. Nie ma również problemu z wydzieleniem w nich przestrzeni, które można przeznaczyć, chociażby na:

  • poszczególne boksy dla jałówek, krów dojnych i zasuszonych, byków,
  • halę udojową,
  • pomieszczenie, gdzie składuje się mleko.

Inne praktyczne zastosowania

Lata mijają, a wraz z nimi zmienia się gospodarka. Dzisiaj w pełni praktyczne obory dla krów jutro mogą stać się typowo pomieszczeniami magazynowymi, gospodarczymi, czy też przestrzenią, na której będzie trzymać się urządzenia i pojazdy typowo rolnicze.

Już na samym początku dobrze zaprojektowana o stalowej konstrukcji hala dla bydła, w przeciwieństwie do tradycyjnych ceglanych obiektów, na każdym etapie rozwoju danej działalności będzie przydatna. W razie potrzeby nie ma problemu z tym, aby ją powiększyć, czy też zmniejszyć.

W górę